19-vjeçari godet barbarisht kryeplakun e Vagalatit, transportohet në Filat

13/06/2414:33

Shperndaje:

Një ngjarje tronditëse ka ndodhur dje në fshatin Vagalat, ku një djalë 19-vjeçar ka sulmuar kryeplakun e fshatit, z. Spyro, për arsye ende të paqarta. Incidenti ka ndodhur në orët e vona të pasdites, kur i riu është futur në shtëpinë e kryeplakut dhe sipas dëshmisë së tij, e ka goditur atë në kokë me një dorezë hekuri për disa minuta.

Sipas kryeplakut, sulmi ka qenë i papritur dhe i pamotivuar. Z. Spyro ka rënë pa ndjenja pas goditjeve të rënda dhe është transportuar menjëherë në urgjencën e spitalit të Sarandës për trajtim fillestar. Për shkak të gjendjes së tij të rëndë, më pas është transferuar në spitalin e Filatit në Greqi, ku mjekët kanë konfirmuar se ai është jashtë rrezikut për jetën.

 

Pavarësisht se z. Spyro është jashtë rrezikut për jetën, mjekët kanë vendosur që ai të qëndrojë në spital për monitorim të mëtejshëm mjekësor. Autoritetet lokale dhe policia kanë nisur hetimet për të zbuluar motivet e këtij sulmi të rëndë dhe për të siguruar që drejtësia të vihet në vend.

Banorët e fshatit Vagalat kanë shprehur shqetësimin dhe indinjatën e tyre për ngjarjen, duke kërkuar që autoritetet të marrin masa për të parandaluar incidente të ngjashme në të ardhmen. Ndërkohë, familja e kryeplakut është pranë tij, duke i ofruar mbështetjen e nevojshme gjatë kësaj periudhe të vështirë.

Ngjarja ka shënuar një moment të errët për komunitetin e vogël të Vagalatit, i cili tani po përpiqet të kuptojë dhe të përballojë pasojat e këtij sulmi të papritur dhe të dhunshëm. Hetimet do të vazhdojnë dhe pritet që autoritetet të japin më shumë informacion në orët në vijim.

 


Ndajeni me miqte:

Postimet e fundit

Banorët e Nivicës përfitojnë nga fushata, pas 1 viti rregullohet pompa e ujit – VIDEO
Blushi paralajmëron Ramën nga Himara: Mos guxo se duart do të mbeten në kuti
Petro Gjikuria hap fushatën në Himarë, kreu i OMONIA: S’kemi nevojë për jabanxhinj politikë
Banorët e Gjashtës: Kemi 2 muaj pa ujë, nesër do protestojmë te zyrat e Ujësjellësit
Banorja e lagjes “Baba Rexhepi” ankesë në Saranda Web: Kemi 1 javë pa pikë uji
NJOFTIM PËR DISA POZICIONE PUNE NË HOTEL OLYMPIA NË SARANDË

©SARANDAWEB - 2024 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.