14-vjeçarja nxirret nga deti pa ndjenja, transportohet në Spital

20/07/2110:55

Shperndaje:

Një 14-vjeçare ka rrezikuar mbytjen në Plazhin e Ri mesditën e sotme në Sarandë.

Adoleshentja Z. M 14 vjec nga Gjirokastra është nxjerrë nga uji nga familjarët të ndihmuar edhe nga pushues të tjerë, të cilët kanë telefonuar ambulancën dhe Policinë.

Sipas një pushuesi, shërbimi i urgjencës ka vonuar të përgjigjet dhe se linjat dilnin të zëna.

Sipas burimeve të Saranda Web në Spitalin e Sarandës, 14-vjeçarja po merr ndihmën mjekësore dhe gjendja e saj vlerësohet jashtë rrezikut për jetën.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.