Kapen nga policia 67 kg kanabis, arrestohen 2 persona

Dy persona janë arrestuar sot në kufirin greko-shqiptar, pasi janë kapur me një sasi droge.
Mësohet se trafikantët shqiptarë janë kapur në kufi me 67 kg kanabis.
Shqiptarët e moshës 24 dhe 25 vjeç janë arrestuar në Parapotamo të Igumenicës, në momentin që po shkëmbenin mallin.
Ngjarja ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm, ndërsa policia ka nisur hetimet për të zbuluar të tjerë persona të përfshirë në trafikun e lëndëve narkotike.