Kapen në kufi 38 kg kanabis, arrestohen 2 persona

Sekuestrohen mbi 38 kg marijuane ne kufirin greko-shqiptar.
Operacioni ne Sajadhe, Igumenice. Eshte ndaluar nje automjet qe vinte nga kufiri gjelber.
Ne bagazh dhe sediljet e pasme te mjetit u gjeten dhe sekuestruan nga policia greke 37 pako me 38 kg 410 gram marijuane.
Ne pranga dy persona per te cilet nuk behet e ditur kombesia.