Ekstradohet pas 22 vitesh vrasesi i Andon Merkurit

Ekstradohet nga Greqia vrasesi i vellait te ish-Kryetarit te PS Sarande.
Kudret Shametaj, 55-vjec, akuzohet se ne vitin 1997 ne Manastir te Sarandes, ka vrare te riun Andon Merkuri, vellai i ish-Kryetarit te PS Sarande, Gjergj Merkuri.
Shametaj eshte denuar me 18 vjet burg per vrasje.
Shametaj dhe Merkuri u konfliktuan per nje gome automjeti dhe Shametaj qelloi me bresheri kallashnikovi ndaj te riut.