Arrestohet i riu, drejtonte pa patentë mjetin e padëgjuar

Komisariati i Policisë Sarandë bën të ditur se Specialistët e Seksionit të Policisë Rrugore në Komisariatin e Policisë Sarandë kanë arrestuar një shtetas21 vjeç, banues në Shalës, Konispol.
Shtetasi i mësipërm, sipas policisë, në rrugën Skenderbeu Lagja “Nr. 1”, është konstatuar nga shërbimet e Policisë duke drejtuar motomjetin Designedin Japan, një mjet ky i padëgjuar më parë.
Policia bën të ditur se  mjeti ishte  i papajisur me targa dhe 21-vjecari pa leje drejtimi përkatëse.
Materialet hetimore iu referuan Prokurorisë për veprime të mëtejshme proceduriale.