Zelensky: Guximi ynë impresionon botën, muzika jonë pushton Evropen!

15/05/221:16

Shperndaje:

Guximi yne impresionon botën, muzika jone pushton Evropen!
Vitin e ardhshem Ukraina do tè presè Eurovisionin!
Pèr herè te tretè nè historinè e saj. Dhe besoj jo per herè te fundit.
Ne do tè sigurohemi qè njè ditè pjesèmarrèsit dhe mysafirèt e Eurovision tè jenë të mirëpritur Mariupolin ukrainas.
E lirë, paqèsore, e restauruar!
Faleminderit per fitoren Kalush Orkestra dhe te gjithève që na votuan!
Sigurisht, akordi ynè fitues nè betejèn me armikun nuk eshte larg.
Lavdi Ukraines! – shkruan presidenti ukrainas pas fitores në Eurovision.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.