Me ne fund policia ka zbardhur rastin e vjedhjes se ndodhur ne Manastirin e Kostarit.
Vjedhja e parave ne arken ku besimtaret hedhin para pasi ndezin qirinjte kishte ndodhur ne daten 10  shkurt, ne ditet kur ne Rinas vidheshin miliona euro.
Atehere u mendua se autor i vjedhjes mund te ishte ndonje endacak qe kishte mbetur pa para.
Por ajo qe ben pershtypje pas zbulimit te autorit te vjedhjes eshte se hajduti ishte nje 75-vjecar, banor i fshatit Kostar.
Mesa duket, propaganda ateiste per dekada me radhe eshte brumosur thelle ne mendjet e njerezve dhe nuk mund te zhduket aq lehte.

 

Loading...