Vrasja e ekstremistit: Kush ishte njeriu që njoftoi nënën

30/10/1811:10

Shperndaje:


Mediat greke kanë publikuar ditën e sotme, një tjetër video të momentit ku mamaja e ekstremistit grek që u vra në Bularat, mëson se djali i saj është vrarë.

Në video shihet mamaja e djalit, Vasilia Kacifa teksa qan në shtëpinë e saj e shoqëruar nga të afërmit.

Të ëmën e njofton për vrasjen e djalit, Vasil Kaliva, i cili është një ndër protagonistët e Cadrës së Republikës së Re,  i cili i thotë se i kërkuan të dorëzohej, por Kaçifa është përgjigjur se nuk dorëzohej se ishte grek dhe prandaj e vranë.

“Policia i kërkoi të dorëzohej. Ai iu tha nuk dorëzohem se jam grek. Ata e vranë.”-thotë Kaliva.

VIDEO në youtube https://youtu.be/nTzjX-RuicI 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.