Vodhën disa vegla pune, kapen nga policia pas 4 muajsh

Komisariati i Policisë Sarandë njofton se  u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Sarandë, për dy të rinj të moshës  20 dhe 18 vjeç, banues në fshatin Shalës, pasi dyshohet se  më datë 01.08.2017 gjatë natës në fshatin Vagalat kanë vjedhur një kose bari, një pompë uji dhe disa vegla pune.
Gjithashtu këta dy persona  dyshohet se  gjatë kësaj nate kanë tentuar të për të vjedhur në banesën e një tjetër shtetasi në fshatin Vagalat.
Mbi 2 të rinjtë rëndojnë nenet 22, 25 dhe 134 të Kodit Penal.