Vidhen gjatë natës kaloriferët në shkollën e Bamatatit

15/12/219:21

Shperndaje:

Një vjedhje e shëmtuar ka ndodhur gjatë orëve të natës në fshatin Bamatat në Delvinë.

Persona ende të paidentifikuar, kanë hyrë në shkollën e fshatit, duke vjedhur ngrohëset në kopshtin e fëmijëve dhe klasave nga e para në klasën e pestë.

Vjedhja është konstatuar vetëm në kohën kur fëmijët dhe mësuesit dhe mësueset kanë hyrë nëpër klasa dhe kopësht.

Në shkollën e Bamatatit kanë shkuar edhe specialistët e krimeve në Komisariatin e Delvinës, për të bërë hetimet për zbulimin e autorit apo autorëve.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.