Video tronditëse nga anija që digjet – Vazhdojnë kërkimet për të zhdukurit

21/02/2217:54

Shperndaje:

Video shokuese nga anija “Euroferry Olympia”, ku burrat e EMAK-ut vijojnë kërkimet për gjetjen e 10 të zhdukurve, pas zjarrit që ra në anije në orët e para të së premtes së 18 shkurtit, në zonën detare në verilindje të Ereikousa-s.

Në brendësi të anijes nuk ka flakë përveç tymit dhe flakërimeve të vogla, ndërsa skafi është drejtuar nga një rimorkio në zonën detare në veri të Korfuzit, ku rimorkiatorët vazhdojnë të lëshojnë ujë për të ftohur sipërfaqet metalike dhe për të ulur temperaturat.

Në zonën detare ku ndodhet anija ndodhen tre mjete të rojes bregdetare, pesë rimorkiatorë, një varkë e Shërbimit Zjarrfikës, ndërsa dy helikopterë janë në gatishmëri.

Megjithatë, videoja nga brenda anijes tregon realitetin e ashpër. /corfutvnews.gr

VIDEO


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.