Vendimi i Greqisë: Qafë Bota mbyllur deri në 5 prill, në Kakavije kalojnë vetëm 400 persona në ditë

21/03/2121:17

Shperndaje:


.
Numri i lartë i të prekurve me Covid 19 ka bërë që Greqia të shtyjë sërish kufizimet.
Pas një raporti të hollësishëm të të gjitha masave që janë në fuqi deri më sot, bëhet e ditur se masat do të vijojnë.
Kjo vlen nga 22 Mars 2021  deri më 5 Prill.
Stacionet kufitare në Krystalopigi, Mavromati dhe Mertziani mbeten të mbyllura .

Kushtet për të hyrë në vend janë të vlefshme si më poshtë: Numri i njerëzve që lejohen të hyjnë në Greqi në ditë mbetet 400 nga Kakavia
– Orari i hapjes së kufijve 07.00 – 19.00
– Paraqitja e një testi negativ brenda 72 orësh
-Karantinë 14 ditore për ata që kalojnë përmes Greqisë, duke përjashtuar drejtuesit e kamionëve.

Përfundimi i PLF -Test i marrjes së mostrës provë e shpejtë nga shkallët EODY duke përfshirë drejtuesit e kamionëve të mallrave.
Nëse dikush gjendet pozitiv në provat e shpejta që bëhen gjatë hyrjes në kufirin Greko-Shqiptar, ai nuk do të lejohet të hyjë.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.