Vdekje enigmatike e nje 27-vjecareje ne Sarande

Nje 27-vjecare ka nderruar jete ne ambulance, rruges duke u cuar per Tirane.
Elsa Skenderi u paraqit rreth ores 17.00 ne spitalin e Sarandes, ku kaloi me vdekje klinike. Pasi u soll ne jete dhe u reanimua, u mbajt 4 ore nen kontrollin e mjekeve te Sarandes.
Duke pare gjendjen e rende edhe pse disi e permiresuar, mjeket e Sarandes vendosen dergimin e saj me autoambulance drejt Tiranes per mjekim me te specializuar.
Rruges duke shkuar per Tirane, 27-vjecarja ka nderruar jete ne afersi te Fierit. Autopsia pritet te percaktoje shkaqet reale te vdekjes, nderkohe qe dyshimet e forta jane per overdoze.