Vangjel Dule kërkon ekspertë grekë për vrasjen në Bularat

29/10/1814:59

Shperndaje:


 

Kreu i partisë Bashkimi për të Drejtat e Njeriut, Vangjel Dule ka vizituar shtëpinë e ekstremsitit grek që u vra nga forcat RENEA.

Në një prononicim për mediat jashtë shtëpisë, Dule u tha se duhet të zbardhen të gjitha pikëpyetjet e ngjarjes dhe se për ngjarjen duhet një ekspertizë mjeko-ligjore greke.

VANGJEL DULE: Të zbardhen pikëpyetjet se si nisi ngjarja dhe se si u vra viktima. Policia ka vendosur vetë veten në diskutim për këtë që ndodhi. Duhet ekspetizë mjeko-ligjore greke. Vetëm tek Kim Jong-un ndodh që policia të ekzekutojë qytetarët. 

 

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.