U vihet flaka kazanëve të mbeturinave, zjarri rrezikoi automjete

26/07/207:25

Shperndaje:


Kazanëve të mbeturinave në lagjen nr 4 Kodër u është flaka.
Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm, ku nga flakët e zjarrit janë rreikuar edhe automjete të parkuara, por fatmirësisht ndërhyrja e zjarrfikëseve ka qenë në kohë, duke bërë edhe shuarjen e flakëve të zjarrit.

Djegia e kazanëve të mbeturinave në Sarandë dhe Ksamil është një fenomen i përsëritur dhe mendohet se kjo ndodh ngaqë banorët ankohen për erën e rëndë që vijnë kazanët e mbeturinave, pasi kazanët nuk lahen dhe gjejnë si zgjidhje djegien e kazanëve për të zhdukën erën e rëndë.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.