U arrestua për “Portën e Kakomesë, fshati revoltë në facebook: LIRONI GENON!

28/11/2118:17

Shperndaje:

Pas arrestimit të një 41-vjeçari nga fshati Nivicë, me akuzën e “Shkatërrimi i pronës” dhe “Kundërshtimi i punonjësit që kryen një detyrë shtetërore ose një shërbim publik”, banorët e Nivicës kanë shpërthyer një revoltë në rrjetin social Facebook.

Banorët po shpërndajnë masivisht një foto të 41-vjeçarit, me thirrjen LIRONI GENON

Banorët e Nivicës zhvilluan një protestë në vitin 2018, ku shpërthyen portën e vendosur nga kompania Riviera Kakome, me pretendimin se porta pengonte banorët për të shkuar në plazh dhe tokat e tyre.

VIDEO


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.