Tuneli Kardhiq-Delvinë/ Jep dorëheqjen drejtoresha e dytë e përfshirë në bllokimin e Tenderit

25/06/2016:14

Shperndaje:


Drejtoresha e Komisionit të Prokurimit Publik Evis Shurdha mësohet se ka dhënë dorëheqjen një vit para mbarimit të mandatit.
Ndërkaq, një nga ngjarjet më të bujshme që kanë ndodhur gjatë mandatit të Evis Shurdhës është koncesioni i tunelit të Kardhiq-Delvinës që u ankimua në KPP.

Tenderi i tunelit Kardhiq-Delvinë ishte më vlerë 19 milionë euro dhe kompania ‘Gjoka Konstruksion’, pasi garoi e ankimoi vendimin në KPP. Komisioni e konsideroi fituese ‘Gjoka Konstruksion’, ndërsa Ministria e Infrastrukturës e anuloi tenderin.
Më pas dha dorëheqjen drejtoresha e Autoritetit Rrugor, Sonila Qato.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.