Transportonin 28 kg kanabis, arrestohen 2 të rinj

Dy të rinj janë arrestuar nga policia greke në një zonë rurale në Kestrini Thesprotia të akuzuar për import, transferimin dhe posedim të drogës, trafikimit dhe hyrjes ilegale në vend.
Dy shqiptarët e moshës 22 dhe 24 vjec janë kapur duke transportuar me canta shpine një sasi prej rreth 28 kg kanabis.
Dy çantat e udhëtimit të drogës dhe një telefon celular u konfiskuan nga policia greke.
Të arrestuarit pritet të dalin përpara prokurorisë së Thesprotisë.