Tension në kufi, grekët përplasen me policinë në Kakavijë

08/12/1811:48

Shperndaje:


Kontrolle të rrepta janë ushtruar në pikën kufitare të Kakavijës, ku rreth 235 grekë, mes tyre 3 gazetarë, janë ndaluar të kalojnë në Shqipëri.
Një pjesë e tyre ishin në listën e personave ‘non grata’, ndërsa të tjerëve iu janë gjetur flamuj dhe sende fyese.
Një ndër ta ka qënë Panajotis Savidis.  
Të revoltuar që nuk mundën të kalonin në Shqipëri, grekët bllokuan hyrjen në anën greke duke shkaktuar edhe përplasje me policinë.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.