Të plagosurit në Syrin e Kaltër transportohen drejt Greqisë dhe Tiranës

03/10/1914:31

Shperndaje:


Dy te plagosurit ne Syrin e Kalter jane trasportuar per mjekim te specializuar njeri drejt Greqise dhe tjetri drejt spitalit te traumes ne Tirane.
Behet fjale per Stilianis Bebis, shtetasi grek 47 vjec dhe Almog Atia 23 vjec nga Izraeli.
Dy personat jane plagosur mesditen e sotmene Syrin e Kalter pas rrezimit te nje shkembi.
Me heret ata ishin transportuar drejt spitalit Sarande ku kane marre ndihmen e pare.
Nga burime spitalore behet e ditur se turisti izraelit ka thyerje te kembes.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.