Shtëpia përfshihet nga flakët, humb jetën vajza 12-vjeçare, babai në spital

28/11/2120:55

Shperndaje:

Rreth orës 20:30, në fshatin Dervician, Dropull, ka rënë zjarr në banesën e shtetasit Irakli Ndriço

Në momentin kur banesa është përfshirë nga flakët, brenda saj kanë qënë shtetasi Irakli ndriço 49 vjeç dhe vajza e tij 12 vjeçare, ku si pasojë janë dëmtuar dhe janë transportuar në spitalin Rajonal Gjirokastër, por që vajza nuk ka mundur të mbijetojë dhe ka humbur jetën.

Në vendngjarje ndodhen shërbimet e policisë, grupi hetimor po punon për të përcaktuar shkaqet e rënies së zjarrit dhe zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.