Shqiptari i ekzekutuar me 8 plumba në Greqi me origjinë nga Saranda

30/05/2117:58

Shperndaje:

Skenat e “Far West” u zhvilluan në Rrugën Durrachiou në Sepolia , të Dielën pasdite, kur një person i panjohur ekzekutoi një shqiptar 32-vjeçar, i cili sipas mediave greke është me origjina nga Saranda.

Sipas informacioneve të mediave greke, viktima ishte ulur në kafenenë, e vendosur në rrugën Durrachiou, kur një burrë papritmas hyri dhe e qëlloi atë . 32-vjeçari shqiptar ra i vdekur, ndërsa autori u largua menjëherë.

Policia atribuon vrasjen e 32-vjeçarit në pastrimin e llogarive, ndërsa ata kanë nisur një kërkim për të gjetur dhe arrestuar autorin.

Më herë gjatë një kontrolli policor në Omonia viktima u arrestua me një jelek antiplumb . Hetimi paraprak për çështjen kryhet nga Departamenti i Vrasjeve në Drejtorinë e Sigurisë së Atikës.

Atentatet ndaj 32-vjeçarit
Ky nuk ishte atentati i parë ndaj shqiptarit 32-vjeçar. Sipas informacioneve, në fund të Shkurtit, u bë përpjekja e tretë për të vrarë 32-vjeçarin shqiptar, në stacionin e Larissa, kur dy vrasësit e mundshëm e qëlluan atë në një taksi.

Në të njëjtin informacion thuhet se i vdekuri ishte tani një anëtar kryesor i një bande mafioze shqiptare, e cila në kontekstin e një spastrimi vrasës me një grup rival të bashkatdhetarëve të tyre, në dy vitet 2007-2008 thuhet se ishte përfshirë në 12 vrasje dhe 10 vrasje në tentativë.

Në fakt, një ditë para sulmit në stacionin Larisa në shkurt, 32-vjeçari u arrestua në qendër të Athinës për posedim të një sasie të vogël droge dhe një pistoletë, ndërsa kishte veshur një jelek antiplumb.

Ai ishte liruar të njëjtën ditë, ndërsa po lëvizte në Sheshin Atikë dhe më pas u qëllua nga dy pasagjerë taksie.Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.