Policia: Arrestuam hajdutin e stanit

Komisariati i Policisë Sarandë njofton se u arrestua në flagrancë nje shtetas vjeç 50 banues në Sarandë, pasi në bashkëpunim me persona të tjerë, në nje stan ne fushat e Volloderit u kap në tentativë për të vjedhur bagëti.
Gjate tentatives per vjedhje janë përleshur me njeri tjetrin dhe kanë pësuar dëmtime të lehta.
Materialet u referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Sarandë.
Nenet 134, 22, 25 dhe 90 të Kodit Penal.