Shkon në 3 numri i të arrestuarve për 392 kg kanabis

17/01/1719:08

Shperndaje:


Ka shkuar në 3 numri i personave të arrestuar për sasinë prej 392 kg kanabis, sekuestruar nga policia greke pranë kufirit me Shqipërinë.
Droga e cila ishte futur në territorin grek nëpërmjet kufirit shqiptar ishte ngarkuar në 2 automjete, ndërsa një automjet i tretë kishte detyrën e pararojës, me qëllim të njoftonte personat me automjetet e kanabisit për prezencës e postblloqeve të policisë.
Të arrestuarit janë një 44-vjeçar shqiptar, një 42-vjeçar grek dhe një 42-vjeçare greke e cila kishte rolin e pararojës.SONY DSC

 

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.