Shkeljet për rrugën Kardhiq-Delvinë, SPAK akuza 10 personave, zbulon emrat

27/10/2214:53

Shperndaje:

ReportTv zbardh emrat e 10 personave të dyshuar për abuzim me tenderin e rrugës Kardhiq-Delvinë dhe që janë marrë nën akuzë nga SPAK.

Këta janë 10 shtetasit e marrë në hetim nga SPAK:

Sonila Qato; Elona Gogo; Simon Prendi; Arbër Troka; Arjana Hasani; Erdit Salillari; Almir Hoxhaj; Nikollaq Mihali; Miranda Shkurti; Admir Pahumi.

Pra mes të akuzuarve është edhe ish drejtuesja e ARRSH, Sonila Qato. Report Tv mëson se Prokuroria e Posaçme ka gjetur elementë të veprës penale ‘shpërdorim detyre’, shkelje të barazisë në tendera’.

Hetimi për lotin e 7-te te rrugës Kardhiq-Delvinë. Fillimisht ishte Kontrolli i Lartë i Shtetit që zbuloi shkeljet e referoi materialet.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.