Sekuestrohen 93 kg kanabis, transportohej me një automjet i marrë me qera

30/04/208:26

Shperndaje:


Policia greke pasditen e djeshme ka kapur një automjet në Vrontismeni, si dhe arrestoi një shtetas për trafik narkotikësh.

Një kontroll i automjetit u zbulua dhe konfiskua në kabinën dhe bagazhin (89) pako me kanabis të papërpunuar, të peshës (93) kilogramë dhe (250) gram.

Nga ana e policisë u sekuestrua automjeti, në pronësi të një kompanie të makinave me qira, i cili përdorej për të transportuar drogën dhe një telefon celular.

Personi i arrestuar do të dërgohet në Prokurorin Publik të Janinës, ndërsa hetimi paraprak për rastin po kryhet nga Departamenti i Prokurorisë së Drogës në Nëndrejtorinë e Sigurisë Janinë.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.