Sarandë, sekuestrohen 60.8 kilogramë Kanabis

26/07/1810:53

Shperndaje:


Sarandë, sekuestrohen 60.8 kilogramë Kanabis
Eshtë finalizuar me sukses operacioni ‘Return’, ku është bërë arrestimi në flagrancë i A. N.nga Librazhdi, banues në Sarandë.
Arrestimi i tij u bë pasi në vendin e quajtur ‘Qafa e Hanit’ në rrugën Sarandë-Qafë -Bote, A. N po udhëtonte me mjetin tip KIA, dhe nga kontrroli që i është bërë në pjesën e dyshemësë është konstatuar një vend i imoprovizuar ku i janë gjetur sasi lënde narkotike Canabis-sativa e ndarë në 58 pako me peshë 60.8 kilogramë.
Materialet iu referuan Prokurisë pranë Gjykatës së shkallës së Parë Sarandë.

 

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.