Romët në revoltë: Do ngremë çadër përpara Bashkisë Sarandë

21/03/1712:06

Shperndaje:


Romët e Sarandës gjatë ditës së sotme kanë protestuar përpara dyerve të Bashkisë Sarandë.
Ata kërkojnë të takohen me zyrtarë të Bashkisë, por sic shprehen ata, asnjë nuk i pret.
Kërkesat e tyre janë të ndryshme, disa kërkojnë strehim, disa punësim, disa ndihmën ekonomike, që sipas tyre ka 2 muaj që iu është ndërprerë.
Ata që prej mëngjesit të sotëm vijojnë të qëndrojnë përpara dyerve të Bashkisë dhe shprehen se nuk do të largohen prej aty pa marrë zgjidhje kërkesat e tyre.bashkia sarande

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.