Rama urdhëron dorëheqjet e drejtorëve të Arsimit, mes tyre edhe e Sarandës

20/04/2216:35

Shperndaje:

Furtuna”, Rama prek administratën. Largimet kanë startuar prej aty.

CNA.al, mëson se Ministrja e Arsimit Evis Kushi ka thirrur në takim drejtorët rajonalë të arsimit.

Me porosi të kryeministrit, Kushi  u ka kërkuar atyre të japin dorëheqjen.

Ministria e Drejtësisë, ka bërë një raport për Drejtoritë Arsimore në rang vendi.

Raporti është hartuar pas ngjarjes së rëndë në Fier, ku një i mitur humbi jetën në një nga institucionet parashkollore , në kopësht.

Ministria e Drejtësisë , e ka shtrirë gjeografinë e analizës, përtej Fierit, në të gjithë Drejtoritë Arsimore në vend.

Kaq është dashur dhe pas këtij raporti, ka ardhur kërkesa për shkarkimin e të gjithë drejtorëve të Arsimit në vend.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.