Radhë të gjata në dy anët e kufirit me Greqinë në Qafë Botë

21/08/2113:40

Shperndaje:

Radhë të gjata pritjeje në pikën e kalimit kufitar të Qafë Botës, në të dyja anët e kufirit mes Shqipërisë dhe Greqisë. Shkak për këtë situatë është testi i shpejtë që u kërkohet udhëtarëve.

Testi i shpejtë është detyrim për cdo individ që ikën për në Greqi.

Pala greke punon me një sportel, ndërsa kryen edhe testet e shpejta.

Gjate muajit gusht kanë hyrë 29.148 persona, nga të cilët 20.184 shtetas të huaj dhe kanë dalë 21.000, ku 14 148 persona të huaj, pjesa tjeter jane shqiptarë.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.