Primaret në PD: Regjistrohen 4 kandidatë për Sarandën dhe 2 për Konispolin, procesi shtyhet me 4 ditë

08/11/2221:38

Shperndaje:

Mrëmja e sotme shënonte afatin e fundit për regjistrimin e kandidatëve për procesin e primareve në Partinë Demokratike, proces nga i cili do të vohet kandidati për kryetar bashkie i forcave opozitare.

Deri tani, për primaret që do të zhvillohen për Bashkinë e Sarandës janë regjistruar 4 kandidatë:

Ardit Cikuli

Armando Magllara

Ilir Nikolla

Spiro Vaso

Ndërsa për Bashkinë e Konispolit janë regjistruar 2 kandidatë për primaret:

Aleksander Lokoshi

Fatmir Shero


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.