Policia greke kap në kufi rojen e hashashit

Kapen mbi 57 kg marijuane ne kufirin greko-shqiptar.
Droga u kap ne Trikorifo, Igumenice. Policia greke ka pikasur nje shtetas shqiptar 27-vjec, i cili po ruante nje sasi droge ne nje zone me shkurre ne kufirin e gjelber.
Policia arrestoi shqiptarin dhe sekuestroi 39 pako me 57 kg 360 gram marijuane. 27-vjecarit iu sekuestrua dhe 1 celular.