Piloti 32-vjeçar ka rrëfyer vrasjen e Caroline

17/06/2118:46

Shperndaje:

Zhvillimet në rastin e vrasjes së Caroline në Glyka Nera janë kataklizmike, me pilotin 32-vjeçar duke rrëfyer aktin e tij.

Pas dëshmisë së tij të gjatë në GADA, pasi u transferua atje nga Alonissos ku ishte për memorialin e Caroline fatkeq, piloti rrëfeu të enjten në mbrëmje.

Në orët e fundit, ai po shqyrtohej si i dyshuari kryesor, pasi të dhënat e autoriteteve nuk “lidhnin” skenarin e grabitjes që ai kishte mbështetur.

Hetimi i vrasjes së një vendasit 20-vjeçar që ndodhi më 11 maj 2021 në Glyka Nera. Autori i krimit është burri i saj 32-vjeçar, i cili ka rrëfyer veprën e tij ”, thuhet tipikisht në njoftimin e EL.AS.

“Të dhënat nuk mund të prisnin”, tha disa orë më parë zëdhënësi i Policisë Greke, prandaj policia u turr me helikopter drejt Alonissos dhe e çoi atë në GADA.

Katër elementët kryesorë

Katër ishin pikat që ndryshuan të dhënat në vrasjen e Caroline.

Sipas MEGA dhe gazetarit Vassilis Lambropoulos, autoritetet kanë në dispozicion të dhëna nga telefoni celular i Caroline 20-vjeçare, ku në mesnatën e natës fatale duket se mund të ketë qenë një grindje me burrin e saj. EL.AS thuhet se po heton se çfarë ka ndodhur saktësisht.

Caroline dyshohet se ka shkëmbyer disa mesazhe me burrin e saj, ndërsa 32-vjeçarja ishte në papafingo dhe në bodrum. Nga mesazhet dhe frazeologjia, krijohet përshtypja se çifti kishte një fërkim.

Në SMS ka frazeologji që i referohet fërkimit, ndërsa përshkrimet janë në anglisht. Në fakt, një nga mbiemrat e përdorur ishte “budalla”.

Kishin paraprirë tre fakte të tjera për të cilat piloti 32-vjeçar u thirr për shpjegime në GADA.

Ora biometrike – telefoni celular që 20-vjeçarja Caroline kishte në dorë është ajo që u ka dhënë informacione të reja Autoriteteve dhe drejton hetimet në një mënyrë të re në lidhje me krimin në Glyka Nera.

Sipas informacioneve, telefoni celular – ora ka regjistruar impulse në vajzën e re, ndërsa përshkrimi i burrit që ishte dëshmitari i vetëm duhet të tregonte se nuk kishte asnjë shenjë jete për 20-vjeçaren.

Gjithashtu, ekziston një përgjigje e saktë për pyetjen e heqjes së kartave të kujtesës nga kamerat shtëpiake.

Në qendër të hetimit policor janë disa gjetje në lidhje me heqjen e kartës së kujtesës të aparatit regjistrues në shtëpi dhe kohën e vdekjes së vajzës fatkeqe. Në të njëjtën kohë, një person tjetër pranë çiftit është thirrur për të dëshmuar në këtë çështje.

Sipas MEGA, të dhëna të rëndësishme shfaqen për kohën kur karta e kujtesës u hoq nga kamera e sigurisë brenda shtëpisë. Konkretisht, sipas rezultateve të analizës teknike në regjistruesin e aparatit, ndodh një devijim.

32-vjeçari në dëshminë e tij ka dhënë një kohë specifike kur autorët largohen nga shtëpia dhe një kohë specifike kur heqin kartën SIM. Sidoqoftë, këto orë nuk duket se pajtohen me të dhënat laboratorike.

Gjithashtu, të dhëna të rëndësishme duket se dalin nga heqja e konfidencialitetit të komunikimeve, pasi, sipas MEGA, duket se ndonjë “aktivitet” u zbulua në celularin e 32-vjeçarit gjatë periudhës kritike. Koha, të cilën, sipas dëshmisë së tij, ai ishte lidhur dhe imobilizuar.

Sipas të dhënave të fundit, motivi nuk duket se ka të bëjë me grabitjen për momentin. Policia Greke tani po e shqyrton këtë pas një hetimi të hollësishëm prej shumë ditësh, kur ata e shteruan këtë mundësi, për atë se kush mund të ishin grabitësit e dyshuar.

Piloti ia atribuoi krimin fërkimit që kishin me gruan e tij 20-vjeçare

Më në fund, Babis Anagnostopoulos rrëfeu pak pas orës 21.20 të së enjtes natë. Raportet e hershme thonë se ai i tha policisë se gruaja e tij ishte e vendosur të merrte fëmijën dhe ta braktiste, dhe se ai ishte përleshur me të një natë para vrasjes. Ai gjithashtu theksoi se nuk fliste në polici gjatë gjithë kësaj kohe sepse kishte frikë për vajzën e tij një vjeçare sot. Piloti ia atribuoi krimin përplasjeve të fundit me gruan e tij 20-vjeçare.
 

Informacioni i ri nga marrja në pyetje thotë se “Caroline e kishte kërcënuar atë se do të largohej nga shtëpia pasi martesa e tyre nuk po shkonte aspak mirë”.

Kronika dhe hulumtimet e para 

Caroline, 20, u vra brenda natës midis 10 dhe 11 maj. Siç kishte dëshmuar burri i saj që në momentin e parë, në agim tre autorë me tipare të mbuluara thyen një dritare të shtëpisë në të cilën po qëndronin dhe hynë në shtëpinë ku po flinin çifti dhe foshnja e tyre 11 muajshe.

Ata vunë në pranga 32-vjeçarin, ndërsa në përpjekjen e tyre për të imobilizuar 20-vjeçarin që po rezistonte, ata shkaktuan një vdekje mbytëse. Sipas 32-vjeçarit, autorët e krimit kanë hequr 15,000 euro që ishin në një kuti që ai u ka treguar atyre dhe kanë shpëtuar. Sipas EL.AS., megjithatë, autorët nuk lanë asnjë gjurmë, as nuk morën celularët e çiftit.

Gjatë periudhës së ndërhyrjes, Sigurimi dhe Drejtoria e Hetimeve Kriminologjike kërkuan në thellësi pjesën e brendshme të shtëpisë së shtëpisë, pa gjetur ndonjë zbulim që konfirmon praninë e grabitësve. Ata gjithashtu kërkuan dëshmi dhe video nga kamerat e sigurisë për të provuar praninë e grabitësve në shtëpi dhe për të zbuluar provat e arratisjes së tyre. Në këtë rast, megjithatë, nuk doli asnjë rezultat.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.