Për herë të parë në Spitalin e Sarandës realizohet një ndërhyrje delikate ortopedike

07/11/2115:01

Shperndaje:

Për herë të parë në Spitalin e Sarandës është realizuar një ndërhyrje delikate ortopedike për rregullimin e një deformimi të lindur, shkurtim të theksuar të gjatësisë.

Lajmi bëhet i ditur nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu nëpërjet një postimi në fb.

Operacioni ka rezultuar me sukses falë punës dhe profesionalizmit të ekipit mjekesor të këtij spitali, dr.Lefter Nika, dr.Theofan Cavo, dr.Besnik Shabanaj dhe infermieret Suzana Mica, Laureta Llanaj, Anxhela Bedaj, Florida Sali.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.