Pasi vizitoi edhe Butrintin, Sgarbi fyen gazetarin: “Bylisi qytet antik grek”, Mos na çaj to*et, injorant!

08/06/2019:10

Shperndaje:


Gazetari italian Vittorio Sgarbi ka reaguar i revoltuar ndaj artikullit në mediat shqiptare që e kritikon atë pasi e quajti Bylisin qytet antik grek.
Sgarbi këmbëngul te deklarata e tij, duke shpërthyer edhe në ofendime ndaj gazetarit, artikullin e të cilit ia kanë dërguar në “WhatsApp”.
“E konfirmoj: Bylisi ishte një qytet në Greqinë e lashtë që ndodhet në Iliri,” shkruan Sgarbi duke thënë se Bylisi ishte pushtuar nga Greqia.

“Që unë thashë qytet antik grek iu referova civilizimit, arkitekturës dhe jo territorit. Ç’a doni që të çajmë t**pet. Turp për ty që nuk di se Iliria u pushtua nga grekët. Pra vajza ime duhet të më tregojë nëse një vend është grek apo ilir? Është grek, i dashur gazetar injorant,” thotë ai në një video të postuar në rrjetet sociale.

https://www.facebook.com/121157734607309/posts/3273277392728645/


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.