Pas Vromeroit dhe Shelegarit, vatër zjarri në Volloder, shmanget djegia e ullinjve

23/07/2117:48

Shperndaje:

Pas zjarreve të paradites së sotme në Vromero dhe Shelegar, pasdites e sotme është regjistruar edhe një vatër zjarri në Volloder.

Zjarri është ndezur shumë pranë parcelave me ullinj, në periferi të zonës së banuar në Volloder.

Menjëherë banorët kanë filluar luftën për fikjen e zjarrit dhe kanë njoftuar edhe forcat zjarrfikëse.

Sipas banorëve, ndërhyrja e zjarrfikësve kanë qenë e menjëhershme dhe falë punës së tyre u shpëtuan nga djegia parcelat me ullinj.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.