Pas publimit në Saranda Web reagon Bashkia Konispol dhe Shkolla Xarrë

13/12/1720:45

Shperndaje:


Pas publikimit në Saranda Web të asaj që mund të konsiderohet si një skandal, ku nxënës të shkollës ishin përdorur nga mësuesit në një demostrim falenderimi ndaj kryetarit të Bashkisë Konispol për vendosjen e kandajës në shkollë, ka ardhur edhe reagimi. Ditën e sotme fotografitë dhe postimi janë hequr si nga faqja e bashkisë Konispol ashtu edhe nga faqja e shkollës. Fotot dhe teksti i falenderimit i ngjanin të një epoke nga e cila shqiptarët kanë 27 vjet që janë ndarë dhe që njihet si epoka më e errët e kombit shqiptar.
Foto dhe teksti që ishte publikuar:
”Dite gezimi “ishte sot per nxenesit e shkolles 9-vjecare Xarre. Kaldaja filloi punen, ngrohja eshte e pranishme ne cdo klase.Nxenesit e zhvillojne mesimin ne kushte shume te pershtatshme,shume te rehatshem pa xhupa. Shkolla jone eshte me mira ne Qarkun e Vlores,me te gjitha kushtet per nje mesimdhenie dinjitoze.
Prinder,nxeneses dhe kolektivi i mesuesve i shpreh mirenjohjen dhe falenderojne Kryertarin e Bashkise Konispol Z.Shuaip Beqiri per kete veper madheshtore!

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.