Pas ankesës në Saranda Web, fermerit në Vanë i hapet rruga e bllokuar

26/03/2216:49

Shperndaje:

Prej më shumë se 3 muajsh një fermer në fshatin Vanë, Bashkia Delvinë sorollatej sa në dyert e Policisë dhe sa në dyert e Bashkisë Delvinë, për shkak të bllokimit të rrugës, e cila lidhte fermën e tij të bagëtive dhe rrugën kryesore.

Pas publikimit të shqetësimit të tij në Saranda Web, ka ardhur edhe reagimi i institucioneve, të cilat kanë marrë vendimin përfundimtar për të hapur rrugën.

Fermeri së bashku me foton nga rruga e hapur, dërgon falenderimet e tij për Saranda Web dhe çdo qytetar që u sensibilizua me reagimin e vet në mbështetje të fermerit.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.