Nuk ndalen studentët e Sarandës, kërkojnë mbështetje edhe të gjimnazistëve

11/12/1813:52

Shperndaje:


 

Studentët e Universitetit të Tiranës Filiali Sarandë ka bojkotuar ditën e sotme mësimin, duke u solidarizuar kështu me protestën e studentëve në Tiranë.

Ata për gati 2 orë ka marshuar në rrugën e Sarandës, duke qëndruar përpara godinave të Bashkisë, Prefekturës, Zyrës Arsimore dhe në qendrën e qytetit.

Studentët kanë paralajmëruar se do të vijojnë edhe ditën e nesërme protestën e tyre, duke kërkuar edhe mbështjetjen e gjimnazistëve të Hasan Tahsini dhe Shkollës Antoni Athanas, pasi sic shprehen ata, protesta e tyre zhvillohet edhe për ata që nesër kur të shkojnë në universitete të kenë tarifa më të ulta dhe kushte më të mira.  

 

 

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.