Ngjarja tragjike në Borsh, flasin fqinjët: Ishin një çift i mrekullueshëm – VIDEO

19/02/2214:10

Shperndaje:

Një  ngjarje e rëndë është regjistruar në Borsh, ku një çift bashkëshortësh ka ndërruar jetë si pasojë e asfiksisë për shkak të djegies së batanijes me korrent me të cilën flinin, për t’u ngrohur.

Viktima kanë mbetur të moshuarit Rrapo Çika 83 vjeç dhe Savoja Çika 71 vjeçe, banues në Borsh.
Dyshohet se batanija me korrent ka marrë flakë e më pas zjarri përfshiu edhe jorgani e batanijet me të cilat ishin mbuluar, duke bërë që ata të asfiksohen.

Fatkeqësisht çifti Çika nuk ka mundur të dalin në kohë nga banesa e cila ndodhet në qendër të fshatit Borsh dhe kanë humbur jetën si pasojë e asfiksisë nga tymi.
Ka qenë njëri prej fqinjëve që ka gjetur trupat e pajetë, pasi kishte vajtur në banesë për t’u kujdesur për ta sepse ishin infektuar me COVID

VIDEO


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.