Nesër aksioni nr. 4 për pastrimin e detit

01/11/1919:18

Shperndaje:


Aksioni për pastrimin e detit do të vijojë edhe ditën e nesërme nga vullnetarë të mbrojtjes së mjedisit në Sarandë.
Gjatë 3 aksioneve të mëparshme janë nxjerrë nga thellësia e detit Jon një numër të madh gomash të hedhura në fund të tij. E gjitha kjo zhvillohet në kuadër të sensibilizimit të qytetarëve -për të mbrojtur jo vetëm mjedisin, por dhe pasuritë natyrore.
Shoqata ‘’Spiranca Diving Center’’ dhe ‘’Dhuro një Lule për Sarandën’’ kanë nxjerrë deri tani në sipërfaqe rreth 500 goma.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.