Ndaloni “Vladolf Putler”, protestat kundër luftës në Ukrainë pushtojnë rrugët e të gjithë botës

26/02/2218:16

Shperndaje:

Ndaloni ‘Vladolf Putler’, njerëzit pushtojnë rrugët e të gjithë botës dhe ngrihen kundër luftës në Ukrainë

“Ndaloni luftën! Dashuri dhe paqe në botë”, “Ndaloni Vladolf Putler”, “Dhe sa vdekje të tjera..?, “Imagjinoni sikur të gjithë njerëzit të jetonin në paqe”, këto ishin vetëm disa prej shprehjeve dhe pankartat që njerëzit nga e gjitha bota mbanin në duar gjatë protestave në qytetet e tyre.

Nga Londra në Tokio, e gjitha bota ka ngritur zërin për ti thënë “Jo” luftës dhe presidentit rus, Vladimir Putin.

Në protestë janë ngritur edhe njerëzit në Serbi, vend në të cilin qeveria nuk ka vendosur sanksione ndaj Rusisë.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.