Moti me shi, “shtyhet” Dita e Verës

11/03/1915:43

Shperndaje:


Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erjon Veliaj ka bërë të ditur njoftimin për të  zhvendosur festimet për Ditën e Verës të dielën, më 17 mars.
Kjo shtyrje sipas Erjon Veliajt erdhi për shkak se ditën e enjten në 14 mars pritet të ketë temperatura të ulëta dhe reshje të dendura shiu.
Por pavarësisht kësaj, në kryeqytetin e Verës Elbasan, ende nuk është marrë ndonjë vendim për festimet. As nga ana e Bashkisë Sarandë ende nuk ka asnjë njoftim.
Kjo është hera e parë që vendoset të shtyhet një Festë zyrtare për shkak të motit. 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.