Mjeku Pëllumb Pipero: Në Shqipëri ka më shumë se 1.500 të infektuar me koronavirus

23/03/2020:48

Shperndaje:


Shqipëri duke llogaritur shifrat që kemi aktualisht janë 1500. unë mendoj në fakt se janë më shumë se 1500, dhe ky është një realitet i njohur në vendet e tjera, por e pamundur të verifikohet në njësinë e kohës.
Nga ky virus askush nuk është i përjashtuar.
Të gjithë kemi të prekshëm dhe të sëmurshëm. Të fatkeqësisht moshat e vjetra dhe të sëmurët kronik më shumë.
Ne nuk mund t’i shmangemi këtij virusi duke i dalë përballë, por duke zbatuar këshillat dhe vendimet,”– tha Pipero, duke bërë dhe thirrje për respektimin e masave.

Numri i prekurve me Covid-19 në vendin tonë sot ka shkuar në 104, ndërsa numri i viktimave ka shkuar në 4. Po kështu, 9 prej të infektuarëve janë mjekë dhe infermierë


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.