Laboratori Intermedica i vjen në ndihmë pacientëve me koronavirus

03/04/2020:06

Shperndaje:


Pandemia e koronavirusit ka “paralizuar” tashmë gjithë botën, ndërkohë që vendi jonë i është nënshtruar masave drastike për parandalimin e përhapjes së këtij virusi të rrezikshëm dhe vdekjeprurës.

I gjithë vendi tashmë është në karantinë dhe shumë sektorë të ekonimisë janë mbyllur, ndërkohë që numri i rasteve të personave të prekur më COVID-19, po shtohet.

Në një situatë të tillë kur duhet solidariteti i gjithësecilit, presidenti i “Intermedicas” Vasil Llajo, me anë të një letre dërguar kryeministrit Edi Rama, ministres së Shëndetësisë Ogerta Manastirliut, shpreh publikisht përkrahjen e tij në këtë betejë, siç e cilëson ai, kundër këtij armiku të padukshëm.

“Laboratori Intermedica” ka vendosur që ti vijë në ndihmë pacientëve të infektuar me koronavirus të shtruar në Spitalin Infektiv dhe “Shefqet Ndroqi”, duke kryer falas që sot, dt.30 Mars e deri 30 Prill 2020, për pacientet e shtruar me koronavirus analizat e meposhtme:

Prokalcitonina ( PCT)D-Dimeri3.FerritinaProteina C Reaktive.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.