Ky reagim i zyrtarit të Bashkisë Sarandë do t`ju lerë pa fjalë

21/01/1710:47

Shperndaje:


Në mbledhjen e Këshillit Bashkiak Sarandë, këshilltarja Zana Piro ka ngritur shqetësimin e banorëve të zonës së Shelegarit për gjendjen në të cilën ndodhet rruga.
Zana Piro pyeti se përse nuk u bë rruga, fondi i së cilës ishte miratuar në Këshillin Bashkiak vitin e kaluar.
Por përveç një lapsusi që bëri gjatë përgjigjies së tij Përgjegjësi i Zyrës së Shërbimeve në bashki Pëllumb Halimi, lapsus që shkaktoi edhe ilaritet në sallë, ajo që shkakton habi është fakti se si mund që vendimet e Këshillit Bashkiak të zhbëhen nga vendimet e administatës së Bashkisë.
Por në fund për banorët e Shelegarit u dha një lajm i mirë, se rruga e tyre, e cila do të ketë edhe trotuarë dhe ndriçim,  do të bëhet gjatë këtij viti.
Ndiqni videon:

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.