Kryeministri Rama vizitë në maternitetin e ri në Sarandë

09/11/1812:14

Shperndaje:


Për mijëra prindër sarandiotë dhe të zonave përreth, përtej ndjenjës se do të bëheshin prindër dhe do të sillnin në jetë fëmijën e tyre, përjetohej edhe ankthi kur mendonin kushtet se ku do të vinte në jetë Ëngjëlli i tyre: Një ambjent me kushte më të rënda se stallat e bagëtive.
Nga sot Saranda ka një maternitet dhe kushte dhe aparatura bashkëkohore, ku shërbimet për nënat e reja tashmë kanë filluar.
Sot bëhet edhe inaugurimi zyrtar, ku do të marri pjesë edhe kryeministri Edi Rama.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.