Kishte vjedhur 6 lopë në Greqi, arrestohet nga policia

04/07/179:06

Shperndaje:


Sarandë
Policia ka arrestuar në flagrancë nje 45 vjeçar, banues në fshatin Kotë, Vlorë.
Shërbimet e Policisë Sarandë njoftojnë se kanë bërë të mundur kapjen e këtij shtetasi në afërsi të fshatin Pandelejmon të Bashkisë Finiq, ku rezultoi se kishte vjedhur 6 bagëti të trasha (lopë), dyshohet në shtetin Grek.
Nga hetimet e kryera, dyshohet se ky shtetas e ka realizuar vjedhjen në bashkëpunim me persona të tjerë për të cilët policia po punon për identifikimin dhe kapjen e tyre.
Materialet u referuan në Prokurori për veprat penale “Kontrabanda me mallra të tjera” dhe “Kalimi i paligjshëm i kufirit shtetëror”, parashikuar nga nenet 174, 297/25 të Kodit Penal.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.