Këshilli i Qarkut Vlorë dorëzon 50 kosha pastrimi në Bashkinë e Konispolit

26/06/2012:53

Shperndaje:


Me kontributin e Qarkut Vlorë ditën e sotme në Bashkinë Konispol janë shtuar 50 kosha pastrimi, shpërndarja e të cilëve ka filluar që ditën sotme.
Bashkia Konispol prej kohësh duket se është në vëmendjen dhe mbështetje me investime nga qeveria dhe institucionet e tjera shqiptare.

Vetëm pak ditë më parë në këtë bashki filluan punimet për rehabilimin e rrjetit të shpërndarjes së ujit nga Ujëmbledhësi i Janjarit, me një vlerë prejmë shumë se 10 milionë euro.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.